Ragnarök THR-1000.2 [Thor series]
Nyhet från Ragnarök! "Koreasteg" på 2x1000W i 1 ohm. Riktigt välbyggda steg med medföljande avancerad remote kontroll för full kontroll på spänning, temperatur och distorsion!
Läs mer
THR-1000.2 Ragnarök
*INFO OM LAGERSALDO
  • Gäller även beställningar som hämtas i butik!
  • Vi strävar givetvis mot att kunna leverera det vi har på våran sida.
  • Är du osäker så skicka gärna ett mail till info@ullareddigital.se
Beskrivning
Funktioner och fördelar:
  • Komplett bandpass filter: Detta steg har otroligt bra inbyggda filter som gör att du kan ställa in och ha både HPF och LPF aktivt samtidigt! Detta gör att du kan dela dina middar på både den övre och undre frekvensen. T.ex. 150Hz - 4kHz!
Antal kanaler 2
RMS 1 Ohm 2x1000W
RMS 2 Ohm 2x800W
RMS 4 Ohm 2x500W
RMS 2 Ohm Bridge 1x1800W
Rekommenderad kabel 50-70mm2
Rekommenderad säkring 250A
Ingår remotekontroll Ja
Klass D
High Pass Filter 52Hz-5.8kHz
Low Pass Filter 43Hz-5.3kHz
Signal Voltage Range 0.2V-6V
Frequency Response 11Hz-27kHz
Unweighted Signal -89dB
Crosstalk -50dB
Dimension 300x220x65mm
Weight 5,5kg
Specifikation
Liknande produkter
Ragnarök FR-60 [Freya series] ucaOGW0AUgDMaHK1716464628
Ragnarök Ragnarök FR-60 [Freya series]
Finns i lager*
Ragnarök LT-25 NEO [Loki Series] q4nr7CWtsb3lg6o1716750249
Ragnarök Ragnarök LT-25 NEO [Loki Series]
Finns i lager*
Ragnarök THR-300.4 [Thor series] j24TZsVLL5zAich1716914242
Ragnarök Ragnarök THR-300.4 [Thor series]
Ragnarök FRT-100 [Freya Series]
Ragnarök Ragnarök FRT-100 [Freya Series]
-14%